Smartfony i urządzenia mobilne

W XXI wieku rynek urządzeń mobilnych ma coraz większe znaczenie. Urządzenia mobilne, czyli urządzenia przenośne, to mały sprzęt elektroniczny, który umożliwia odbieranie, przetwarzanie i wysyłanie danych bez konieczności utrzymywania połączenia przewodowego z siecią elektryczną i siecią internetową. Przy użyciu urządzeń mobilnych można więc w każdej chwili (oczywiście posiadając zasięg sieci Wi-Fi) odebrać swoją pocztę elektroniczną, przejrzeć portale społecznościowe czy poszukać adresu restauracji lub sklepu. Obecnie w powszechnym użyciu jest co najmniej kilka rodzajów urządzeń mobilnych. Co warto o nich wiedzieć?

Telefony komórkowe i smartfony

Telefony komórkowe już od dawna mają bardzo dużo także innych funkcji i nie służą już tylko do dzwonienia i odbierania połączeń telefonicznych oraz do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, czyli SMS. Współcześnie stosowane smartfony to tak naprawdę już małe komputery. To już nie są tylko telefony, ale również małe, przenośne narzędzia multimedialne, które służą także do pracy i do zabawy. Na smartfonie można odtwarzać przygotowane wcześniej szkolenia i prezentacje, na smartfonie można słuchać muzyki i oglądać filmy na portalach streamingowych, na smartfonach można grać w gry oraz korzystać z dziesiątek innych przydatnych aplikacji mobilnych. Tego typu urządzenie mobilne staje się dziś jednym z podstawowych akcesoriów większości ludzi.

Smartwatche

Smartwatche to stosunkowo nowa rzecz na rynku urządzeń mobilnych. Pierwsze tego typu urządzenia pojawiły się dużo później niż smartfony, a mimo to już dziś coraz częściej stają się codziennością i z biegiem czasu zaczyna korzystać z nich coraz więcej osób. Produkcją tego typu urządzeń mobilnych zajmuje się już coraz więcej gigantów branży nowych technologii, m.in. firmy Apple, Samsung, Huawei czy Xiaomi. Smartwatche są kolejnym etapem rozwijania funkcjonalności tradycyjnych zegarków na rękę. O ile w latach 90. ubiegłego wieku producenci szli w kierunku wbudowywania w nie kalkulatorów czy dodatkowych melodyjek, dziś idą już o wiele dalej. Współczesne smartwatche, w zależności od modelu, mogą mieć wbudowany moduł GPS, dzięki czemu można przeglądać trasy swoich pieszych wycieczek czy trasy biegowe. Niektóre smartwatche mają możliwość łączności z siecią LTE, dzięki czemu ich możliwości są praktycznie nieograniczone i powoli uzyskują funkcjonalność dzisiejszych smartfonów. Przy użyciu tego typu zegarka można już zapłacić w sklepie zbliżeniowo, dzięki łączności Bluetooth można odebrać telefon ze smartfona oraz posłuchać muzyki z portalu streamingowego. W nowoczesnym smartwatchu można także sprawdzić, kto polubił nasz post lub nasze zdjęcie w portalu społecznościowym. To już jest dużo, a wraz z rozwojem technologii wkrótce może być jeszcze znacznie więcej!

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej