Przepraszamy za niedogodności.

Telewizory Samsung i LG

Oferowane w naszym sklepie internetowym telewizory gwarantują najwyższą jakość obrazu i dźwięku. W naszym sklepie znajdziecie wyłącznie najnowocześniejsze modele telewizorów LG i Samsung. Posiadamy bardzo zróżnicowaną ofertę telewizorów, o różnej przekątnej ekranów ( od 32 do nawet 86 cali! ), w których zastosowano różne technologie obrazu i dźwięku. Jakie są obecnie najchętniej wybierane rodzaje telewizorów?

Rodzaje nowoczesnych telewizorów

Głównym wymaganiem, jakie stawia się nowoczesnym telewizorom jest zapewnienie ich użytkownikom najwyższej jakości obrazu. Wszystkie stosowane obecnie technologie obrazu starają się te wymagania, jak najbardziej spełniać, a producenci telewizorów prześcigają się we wprowadzaniu nowocześniejszych rozwiązań. Obecnie najpopularniejsze są:

  • Telewizory LED – Tego rodzaju ekrany są ulepszoną wersją wcześniejszych ekranów LCD. Zastosowane w tego typu telewizorach diody LED same emitują światło, dzięki czemu nie wymagają dodatkowego podświetlenia i tym samym gwarantują lepszą jakość obrazu i lepsze odwzorowywanie kolorów. Technologia ta wyróżnia się także dużą energooszczędnością. W zależności od sposobu rozmieszczenia diod LED, wyróżnia się technologie Edge LED (z diodami umieszczonymi na krawędziach ekranu) oraz Full LED (z diodami na całej powierzchni ekranu.
  • Telewizory OLED – W tego rodzaju telewizorach wykorzystuje się diody organiczne, które są w stanie generować piksele, co jeszcze lepiej wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Każda zastosowana w telewizorach OLED dioda świeci niezależnie od siebie, co powoduje jeszcze lepsze odwzorowywanie kolorów oraz gwarantuje wyświetlanie, będącej wizytówka tej technologii, doskonałej czerni. Dzięki znacznej obniżce cen, w ostatnich latach technologia ta staje się coraz łatwiej dostępna. Jednym z liderów w branży telewizorów OLED jest firma LG, która ma w swojej ofercie ma bardzo dużo modeli OLED o przekątnej ekranu 55, 65 lub 77 cali.
  • Telewizory QLED – Technologia QLED jest kolejnym rozszerzeniem starej technologii LCD. W ekranach tego typu telewizorów wykorzystuje się tzw. plamki kwantowe, czyli mikroskopijne kryształki, które montuje się pomiędzy filtrami kolorów a podświetleniem ekranu. W trakcie emisji obrazu przepuszcza się przez nie niebieskie światło LED, które jest zamieniane na kolory czerwony i zielony. Umożliwienie przez tę technologię dostosowanie długości fal daje możliwość osiągnięcia jeszcze lepszych parametrów obrazu, zwiększenie jego ostrości oraz nieosiągalnej wcześniej jasności. Liderem na rynku telewizorów QLED jest firma Samsung.

Możliwości Smart TV

Oprócz niezwykłej jakości obrazu, nowoczesne telewizory dają także możliwość korzystania z systemów Smart TV. Technologia ta często jest nazywana także inteligentnym telewizorem. Posiadanie telewizora Smart daje użytkownikowi możliwość oglądania na nim nie tylko telewizji czy filmów odtwarzanych z płyt DVD czy Blu-ray, ale także skorzystania z wielu różnorodnych aplikacji, które znacznie rozszerzają możliwości telewizora. Telewizory Smart korzystają z sieci Wi-Fi lub z Internetu po kablu i umożliwiają wygodne przeglądanie sieci i portali społecznościowych, a także korzystanie z najpopularniejszych serwisów streamingowych, m.in. Netflix i HBO GO, czy słuchanie muzyki ze Spotify lub Tidal. Co istotne systemy Smart TV w telewizorach są stale aktualizowane, dzięki czemu z czasem są do niego dodawane także inne aplikacje.

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej