Przepraszamy za niedogodności.

Czajniki elektryczne

Czajniki elektryczne już od wielu lat znajdują zastosowanie w wielu kuchniach i coraz częściej zastępują tradycyjne czajniki, które podgrzewało się na płytach grzewczych. Obecnie czajnik elektryczny przez wiele osób jest traktowany jako jeden z głównych elementów wyposażenia kuchni. Współczesne czajniki elektryczne mają tez wiele innych funkcji, które znacznie usprawniają podgrzewanie wody.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę wybierając czajnik elektryczny?

Obecnie w sklepach ze sprzętem GAD można znaleźć wiele różnego typu czajników elektrycznych od różnych producentów. Wielu klientów w związku z tym nie potrafi samodzielnie wybrać odpowiedniego czajnika. Trzeba bowiem sprawdzić wiele opisujących takie urządzenia parametrów. Najważniejszymi z nich są rodzaj zastosowanej w nich grzałki, pojemność, moc czajnika, rodzaje zastosowanych w czajniku filtrów oraz dodatkowe funkcje.

Obecnie w czajnikach elektrycznych stosowane są dwa rodzaje grzałek – grzałki spiralne lub grzałki płytowe. Lepszym rozwiązaniem są czajniki z grzałkami płytowymi, ponieważ dzięki nim nie ma ryzyka spalenia czajnika. Pojemność czajnika powinna zależeć od naszych potrzeb, ale zaleca się wybieranie czajników o pojemności 1,5 lub 2 litrów. Spore zużycie energii elektrycznej to w zasadzie jedyna wada czajników elektrycznych. Im większą moc ma dany czajnik, tym szybciej będzie w stanie zagotować wodę. Takie czajniki mogą mieć moc od 700 do nawet 3000 W. Najwięcej czajników ma jednak moc od 2000 do 2400 W i jest ona wystarczająca. Żeby mieć pewność, że pita przez nas w herbacie lub w kawie przegotowana woda jest jak najbardziej czysta, warto wybrać czajnik elektryczny z odpowiednim filtrem. Najtańsze są czajniki z filtrami z siateczki nylonowej lub z siateczki stalowej. Niektóre modele posiadają jednak dużo bardziej skuteczne filtry węglowe, które dodatkowo niwelują nieprzyjemny zapach nalewanej do czajnika wody. Dodatkowymi funkcjami, które coraz częściej są wykorzystywane w czajnikach elektrycznych są podgrzewanie wody do określonej temperatury, co ułatwia np. zaparzenie zielonej herbaty oraz podtrzymywanie wysokiej temperatury podgrzanej już wody.

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej