Przepraszamy za niedogodności.

Suszarki do warzyw i owoców

Wiele osób w celu umożliwienia sobie przechowywania zebranych w sezonie owoców, warzyw czy grzybów, korzysta z suszarek, czyli z urządzeń AGD, które pozwalają ususzyć przygotowywane do przechowywania, zebrane lub kupione w sezonie artykuły. Suszarki do warzyw, owoców i grzybów według nas powinny się znaleźć w każdej kuchni!

Jakie są zalety suszenia grzybów, owoców czy warzyw?

Wykorzystanie tego typu urządzenia i suszenie nim zebranym w sezonie owoców, warzyw lub grzybów jest bardzo korzystne i to z wielu powodów. Przede wszystkim ususzone grzyby czy owoce nie tracą swojego naturalnego smaku i aromatu i mogą być znacznie dłużej przechowywane i wykorzystywane w trakcie przygotowywania posiłków. Według badań w suszonych owocach czy warzywach jest o kilka procent więcej witamin i składników mineralnych, a mniej wody niż w świeżych owocach, co nie zmienia na niekorzyść ich wartości zdrowotnych, a znacznie ułatwia przechowywanie, ponieważ ususzone owoce czy grzyby zajmują znacznie mniej miejsca w szafce.

Jak działa suszarka do grzybów i owoców?

Każda suszarka do warzy i owoców jest zbudowana i działa w podobny sposób. W każdej suszarce znajduje się więc podstawa z silnikiem, kilka sitek oraz pokrywa z dmuchawą, z której wydobywa się wytwarzane przez urządzenie ciepłe powietrze. Przechodzi ono od dołu aż do górnego pietra, czyli do ustawionego najwyżej sitka, na którym są położone owoce, warzywa lub zebrane grzyby.

Poprzez użycie suszarki można nie tylko przygotować zebrane artykuły do dłuższego przechowywania, ale także np. przygotować pyszne owocowe chipsy dla dzieci!

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej