Przepraszamy za niedogodności.

Blendery i miksery

Blendery i miksery to bardzo przydatne małe kuchenne urządzenia AGD. Oba te produkty mają podobne zastosowanie, ale różnią się między sobą sposobem działania i funkcjonalnością. W AFG Market znajdziesz wiele różnych modeli zarówno blenderów, jak i mikserów. Czym różnią się od siebie oba te urządzenia?

Do czego służą i jak działają blendery?

Każdy blender jest wyposażony w tzw. stopki, zakończone ostrzami. Tego typu urządzenia kuchenne znakomicie się sprawdzają przy miksowaniu lub mieszaniu zup i sosów czy przygotowywanych koktajli warzywnych i owocowych. Niektóre modele blenderów, dzięki posiadaniu nieco mocniejszych i trudniejszych do zniszczenia ostrzy można także wykorzystywać np. do kruszenia lodu. Istnieją dwa rodzaje blenderów:

  • blendery ręczne
  • kielichowe blendery stojące

Pierwszy rodzaj blendera jest wygodny przede wszystkim do mieszania zup i sosów. W blenderach kielichowych z kolei wygodniej przygotowuje się owocowe soki i koktajle.

Jak wybrać odpowiedni mikser?

W mikserze, w odróżnieniu od blendera, znajdują się dwa obracające się mieszadła, ostrza lub trzepaczka do ubijania piany. Poprzez użycie miksera nie można więc aż tak dokładnie rozdrobnić warzyw i owoców, w związku z czym tego typu urządzenia mają nieco inne zastosowanie. Miksery są stosowane w kuchni przede wszystkim do rozcierania i ubijania ciasta i białek.

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej