Grzejniki olejowe

W ofercie AFG Market znajdziesz wiele modeli grzejników olejowych, czyli prostych w obsłudze, przenośnych urządzeń elektrycznych, które można wykorzystywać do ogrzewania pojedynczych domowych pomieszczeń. Grzejniki olejowe działają po podłączeniu do prądu. Są idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu nie możemy skorzystać z centralnego ogrzewania. Możliwość przenoszenia grzejnika do dowolnego miejsca w domu daje możliwość np. w dzień ogrzewania salonu, a na noc przenoszenia urządzenia do sypialni. Dzięki grzejnikowi nigdy nie będzie nam zbyt zimno i zawsze będziemy mieli możliwość zadbania o właściwą temperaturę powietrza.

Jak działają grzejniki olejowe?

Wybierając grzejnik olejowy przede wszystkim trzeba podjąć decyzję, czy będzie to grzejnik z ożebrowaniem, czy grzejnik płaski. Większość dostępnych w sklepach grzejników to są jednak grzejniki z ożebrowaniem, czyli urządzenia, które wyglądem przypominają zwykłe grzejniki żeliwne. Takie grzejniki z resztą są o wiele skuteczniejsze w ogrzewaniu pomieszczeń w domu, ponieważ ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła.

Cały grzejnik jest wypełniony olejem, przy którym znajduje się jedna lub więcej grzałek elektrycznych. Grzałki mają za zadanie podgrzewać olej, który później magazynuje ciepło i nagrzewa ścianki grzejnika, które oddają ciepło na zewnątrz. W grzejniku znajduje się też termostat, który wyłącza grzałki, gdy olej osiągnie odpowiednią temperaturę. Co bardzo ważne, olej w grzejniku potrzebuje sporo czasu, ze się nagrzać, ale potem za to bardzo wolno stygnie i dłużej oddaje ciepło na zewnątrz.

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej