Przepraszamy za niedogodności.

Standardowe odkurzacze workowe i bezworkowe

Podstawowym rodzaje odkurzaczy domowych są odkurzacze workowe i bezworkowe. Takie urządzenia AGD są zdecydowanie najczęściej stosowane w utrzymywaniu czystości w domu, są wygodne do stosowania i jednocześnie dostępne w bardzo dobrych, niezbyt wysokich cenach. Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakup takiego standardowego rodzaju odkurzacza do sprzątania?

Odkurzacze workowe

Zdecydowanie najpopularniejszym i jednocześnie też najtańszym rodzajem odkurzaczy do sprzątania są odkurzacze workowe. Dzięki posiadaniu wygodnych do wymiany papierowych worków są niezwykle proste w stosowaniu, a jednocześnie też są stosunkowo tanie. Worek, w którym gromadzi się zbierany podczas sprzątania domu brud i kurz zazwyczaj trzeba wymieniać po kilku lub kilkunastu sprzątaniach. Zużyty worek wystarczy wyrzucić do śmieci. Wymiana worka w odkurzaczu jest bardzo prosta, jednak trzeba zawsze pamiętać i zadbać o to, żeby mieć w domu ich zapas.

Odkurzacze bezworkowe

Innym typem powszechnie stosowanych w prywatnych domach i mieszkaniach odkurzaczy są odkurzacze bezworkowe. W takich odkurzaczach zazwyczaj znajdują się specjalne filtry (np. wodne), przez które przechodzi zbierany brud i kurz. Dzięki temu po sprzątaniu w domu nie unosi się już żaden kurza, co jest szczególnie ważne dla alergików, czyli osób cierpiących na alergie wziewne. Minusem odkurzaczy bezworkowych jest jednak to, ze po każdym sprzątaniu konieczne jest dokładne wyczyszczenie pojemnika, w którym zbiera się sprzątany brud.

Dlaczego my?

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu
24 godzin

Czytaj więcej

Formy płatności

By zapewnić pełny komfort zakupów, serwis oferuje różne formy płatności

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Gwarancja bezpiecznych zakupów i ochrona danych osobowych

Czytaj więcej

Kontakt

Tu znajdziesz kontakt do sklepu i ważne informacje związane z obsługą Klienta

Czytaj więcej