na rynku
klientów poleca nas
program ochrony kupujących
darmowa wysyłka

Dlaczego warto mieć w domu kuchenkę mikrofalową?

Kuchenka mikrofalowa często jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Stosuje się ją nie tylko w prywatnych domach lub mieszkaniach, ale także na budowach czy w kuchniach i pomieszczeniach socjalnych, które znajdują się w budynkach biurowych. Możliwości zastosowanie kuchenek mikrofalowych jest bardzo dużo. Urządzenia te mają też wiele trudnych do przecenienia zalet. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy, jak działają kuchenki mikrofalowe, jakie są zalety ich posiadania, oraz jakie są dostępne w sklepach ich rodzaje.

Jak działa kuchenka mikrofalowa?

Główne zadanie kuchenki mikrofalowej polega na szybkim podgrzaniu włożonej do środka gotowej potrawy, rozmrożeniu wyjętego z zamrażalnika mięsa lub np. na przygotowaniu przed rozpoczęciem oglądania filmu pop cornu. Sposób  działania kuchenki mikrofalowej jest prosty. Urządzenie po włączeniu zaczyna wytwarzać w swoim wnętrzu odbijające się od ścianek fale elektromagnetyczne. Taki sposób działania kuchenki sprawia, że wstawiona do środka żywność lub płyny  są bardzo szybko ogrzewane i można je spożyć, lub wykorzystać w inny sposób.

Możliwości kuchenek mikrofalowych

O czym warto wiedzieć podczas wybierania idealnego do swoich potrzeb urządzenia, nie każda kuchenka mikrofalowa będzie miała dokładnie taką samą funkcjonalność. Poszczególne modele kuchenek morą się między sobą różnić funkcjami grzania oraz swoją mocą, czyli szybkością, z jaką będą w stanie ogrzać wstawione do środka produkty spożywcze. Wszystkie kuchenki mikrofalowe mają zaprogramowaną funkcje podgrzewania gotowych potraw. Przy odrobinie wprawy można ją też wykorzystać np. do rozmrażania produktów spożywczych czy do zrobienie pop cornu. To jednak wszystko, co będziemy mogli z wykorzystaniem takiego sprzętu zrobić.

Lepsze, bardziej rozbudowane modele kuchenek mikrofalowych potrafią jednak znacznie więcej. Niektóre z nich mają bowiem także funkcje grillowania czy gotowania na parze. Mają też ustawioną funkcję rozmrażania, dzięki czemu czynność ta na pewno będzie dużo łatwiejsza do wykonania. Warta rozważenia może być też funkcja podgrzewania od dołu i od góry. Dzięki niej z użyciem kuchenki mikrofalowej będziemy mogli też np. przygotować do spożycia mrożone frytki lub pizzę.

Rodzaje kuchenek mikrofalowych

Głównym rodzajem kuchenek mikrofalowych są urządzenia wolnostojące, czyli takie, które umieszcza się na blacie kuchennym lub na półce. Coraz częściej jednak w sklepach można znaleźć także kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Taki sprzęt można umieścić w zabudowie kuchennej, dzięki czemu nie zajmuje zawsze cennego miejsca na blacie roboczym i idealnie pasuje do wystroju całego pomieszczenia. Zastosowanie kuchenki mikrofalowej do zabudowy pomaga też w utrzymaniu większego porządku w kuchni.

Oprócz możliwego miejsca umieszczenia kuchenki mikrofalowej, wybierając odpowiednie do swoich potrzeb urządzenie, koniecznie trzeba też jednak zwrócić uwagę na takie elementy, jak pojemność, moc i dostępne w danym modelu funkcje grzania. To bowiem właśnie od nich będzie w największym stopniu zależała funkcjonalność kupionego sprzętu AGD.

Wróć