na rynku
klientów poleca nas
program ochrony kupujących
darmowa wysyłka

Wybieramy najlepsza maszynkę do strzyżenia włosów!

Coraz więcej osób, oczywiście przede wszystkim mężczyzn, decyduje się na krótkie włosy. Taki wybór ma wiele zalet, ale głównie znacznie ułatwia zadbanie o swój wygląd. Strzyżeniem krótkich włosów można się zająć nawet samodzielnie. Wystarczy tylko mieć w domu odpowiednią maszynkę do strzyżenia. W dzisiejszym wpisie na blogu sklepu AFG Market doradzamy, na co powinno się zwracać uwagę podczas wybierania idealnej maszynki do strzyżenia włosów.

 

W jaki sposób można samodzielnie strzyc włosy?

Samodzielne strzyżenie włosów jest bardzo wygodne i pozwala na osiągnięcie całkiem dużych oszczędności. Czy jednak jest na tyle proste, żeby każdy był w stanie wykonać takie strzyżenie z zastosowaniem maszynki do włosów? I tak i nie. Samodzielne strzyżenie włosów jest oczywiście możliwe, ale lepiej jest to zrobić z pomocą innej osoby, która będzie po prostu widziała, czy na pewno udało się równo ogolić włosy i czy nigdzie nie pozostały jakieś ich dłuższe fragmenty. Żeby z kolei samemu przystrzyc włosy, trzeba będzie najpierw dobrze przygotować sobie miejsce i umieścić obok dodatkowe lustro.

Ustawienie maszynki do strzyżenia włosów jest bardzo proste i polega na ustawieniu długości włosów, jaką by się chciało uzyskać. Zazwyczaj robi się to poprzez odpowiednie ustawienie nasadki na nożach. Strzyżone włosy powinny być wilgotne, wtedy łatwiej będą mogły być przycięte przez noże.

 

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru maszynki do strzyżenia włosów?

Istnieje kilka podstawowych kryteriów, jakie powinno się brać pod uwagę podczas wybierania dla siebie idealnej maszynki do strzyżenia włosów. Są nimi:

- Rodzaj zasilania urządzenia,

- Materiał, z jakiego jest wykonane,

- Dostępne długości i szerokości strzyżenia,

- Maksymalna moc urządzenia,

W dalszej części tekstu dokładnie opisujemy wszystkie te kryteria i doradzamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Zasilanie maszynki do strzyżenia

Pierwszym kryterium jest rodzaj zasilania maszynki do strzyżenia włosów. Dostępne są 3 możliwości: maszynki do strzyżenia o zasilaniu sieciowym, maszynki zasilane akumulatorem oraz maszynki akumulatorowo-sieciowe. Najlepszym wyborem jest oczywiście ten ostatni rodzaj, ponieważ daje najwięcej możliwości. Stosując ją można przystrzyc włosy zarówno u siebie w domu, gdzie ma się łatwy dostęp do sieci, jak i np. w trakcie wyjazdu pod namiot.

W przypadku maszynki do strzyżenia włosów, ze względu na to, że nie korzysta się z niej częściej niż np. raz na 2 tygodnie, równie dobrze jednak można się zdecydować na urządzenie z zasilaniem sieciowym.

 

Materiał wykonania maszynki do strzyżenia

Wybierając tego typu małe AGD, koniecznie trzeba też sprawdzić, z jakich jest wykonane materiałów. Korpus maszynki najlepiej jeżeli będzie wykonany z materiałów ceramicznych lub tytanowych, wtedy maszynka będzie po prostu najbardziej wytrzymała. Gorszym wyborem będzie maszynka ze stali lub z aluminium. Z kolei ostrza w maszynce powinny być wykonane ze stali nierdzewnej i pokryte węglową lub tytanową powłoką, co je jeszcze dodatkowo wzmocni.

 

Długość i szerokość strzyżenia

W każdej maszynce do strzyżenia włosów możliwe jest ustawienie dowolnej długości strzyżenia, poprzez  ustawienie nasadki na ostrza. Zazwyczaj możliwości ustawienia są od 1 do 10 mm, ale nie zawsze.  W niektórych maszynkach jest ich znacznie więcej.

Warto jest też zwrócić uwagę na szerokość ostrza w maszynce. Najwygodniejsze są maszynki o szerokości ostrza w okolicach 40 mm. Pozwalają one po prostu na znacznie szybsze i wygodniejsze przystrzyżenie włosów. Zbyt szerokie lub zbyt wąskie ostrza mogą to zadanie utrudnić.

 

Maksymalna moc urządzenia

Od mocy urządzenia będzie zależało to, jak dobrze maszynka będzie sobie radziła nawet z bardzo gęstymi włosami. Jeżeli jej moc będzie zbyt mała, może mieć z nimi problemy.

Wróć