na rynku
klientów poleca nas
program ochrony kupujących
darmowa wysyłka

Dlaczego warto mieć w domu sokowirówkę?

Możliwość codziennego picia świeżo wyciskanego soku jest bardzo ciekawą opcją praktycznie dla każdego. Samodzielnie wyciskane z owoców i z warzyw soki nie dość, że są bardzo smaczne, to na dodatek są jeszcze bardzo zdrowe. Czy jednak codzienne korzystania z sokowirówki, żeby je przygotować, nie jest zbyt trudnym zadaniem i czy nie lepiej jest jednak po prostu kupować gotowe świeże soki w sklepach? Na to pytanie odpowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie na blogu i doradzamy, czy warto mieć w domu sokowirówkę, czy może lepiej jest się zdecydować na wyciskarkę do soków.

 

Jak działają sokowirówki?

Sposób działania sokowirówek jest bardzo prosty. W takich urządzeniach znajduje się wiele, bardzo ostrych noży, które, działając z wysoką prędkością, mocno rozdrabniają wkładane do sokowirówki owoce i warzywa. Następnie korzystając z siły odśrodkowej z otrzymanych kawałków urządzenie wyciska, już gotowy do wypicia sok. Otrzymany sok oczywiście różni się konsystencją i smakiem od soków, zwłaszcza tych w kartonikach, które możemy kupić w sklepach. Jest w nich na pewno więcej miąższu, ale i więcej smaku owoców i warzyw, z których zostały przygotowane.

 

Jakie są największe zalety sokowirówek?

Największą zaletą sokowirówki jest szybkość działania, czyli przygotowywania w nich pysznych i w pełni zdrowych napojów. W naszym sklepie, oprócz sokowirówek, dostępne są także innego rodzaju urządzenia, które służą do przygotowywania pysznych, świeżych soków, czyli wyciskarki do soków. Mają one także wiele różnych zalet, ale proces przygotowywania w nich soków trwa jednak nieco więcej czasu.  Przegotowanie soku w sokowirówce to tylko kilka minut, więc jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla osób, które zazwyczaj nie mają zbyt dużo czasu, a chciałyby w miarę możliwości, móc codziennie pić przygotowane przez siebie soki.

 

Sokowirówki są także bardzo proste w obsłudze. Wszystkie części tego kuchennego urządzenia AGD można łatwo zdemontować, wyczyścić, a później znów zamontować. Większość modeli sokowirówek daje nawet możliwość czyszczenia wszystkich części w zmywarkach, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę korzystania z urządzenia. Oprócz tego sokowirówki charakteryzują się dosyć niską ceną, dzięki czemu kupno takiego urządzenia nie powinno być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

 

Czy lepiej jest kupić sokowirówkę, czy wyciskarkę do soków?

Sokowirówki mają też jednak swoje wady. Największą z nich jest szybkie utlenianie się wyciśniętego soku, przez co traci on część swoich składników odżywczych. Oprócz tego przy użyciu tego typu urządzenia nie ma się możliwości przygotowania soku także z warzyw liściastych (m.in. z jarmużu, szpinaku, z natki pietruszki i z kapusty) czy z ziół. Z takim zadaniem mogą poradzić sobie za to wspomniane już wcześniej wyciskarki do soków. Przygotowanie w nich soków trwa nieco dłużej niż w sokowirówkach, uzyskany z nich sok jest jeszcze mniej przejrzysty i gęstszy ze względu na obecność w nim jeszcze większej ilości miąższu, ale za to w soku z wyciskarki jest znacznie więcej zachowanych witamin i składników odżywczych.

Wróć