na rynku
klientów poleca nas
program ochrony kupujących
darmowa wysyłka

Jak działają grzejniki olejowe?

Grzejniki olejowe to domowe urządzenia AGD, które obecnie co prawda nie są już tak często stosowane, ale w niektórych przypadkach mogą być naprawdę dużym ułatwieniem i stanowić doskonałe źródło dodatkowego odgrzewania domu czy mieszkania  w trakcie bardzo dużego mrozu. Nie zawsze bowiem centralne ogrzewanie jest w stanie zapewnić w domu takie warunki termiczne, jak byśmy tego oczekiwali. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy, jak zbudowane i jak działają grzejniki olejowe oraz jakie są ich najważniejsze zalety.

Jak zbudowane są grzejniki olejowe?

Grzejnik olejowy jest rodzajem grzejnika elektrycznego, czyli urządzeń AGD, które są zasilane energią elektryczną. Wyglądem grzejniki olejowe zazwyczaj przypominają nieco grzejniki, będące częścią centralnego ogrzewania, w odróżnieniu od nich, mogą być jednak umieszczane w dowolnym miejscu, z których będzie możliwość podłączyć je do gniazdka. Każdy grzejnik olejowy składa się z co najmniej dwóch metalowych płyt, pomiędzy którymi znajduje się wypełniona olejem przestrzeń. W dolnej części tego rodzaju grzejnika elektrycznego znajduje się grzałka, która po podłączeniu urządzenia do prądu zaczyna ogrzewać olej. Ten, dzięki zdolności dobrej akumulacji ciepła, jest w stanie przekazywać swoje ciepło na zewnątrz przez długi czas po nagrzaniu. W zależności od rodzaju grzejnika olejowego może być on wyposażony w różne systemy regulacji. Obecnie w takich grzejnikach umieszczone są timer i termostat. Te akcesoria powodują, że można bardzo łatwo ustawić grzejnik, żeby ten sam się uruchamiał i wyłączał po osiągnięciu optymalnej temperatury.

Jakie są rodzaje grzejników olejowych?

Poszczególne rodzaje grzejników olejowych mogą się od siebie różnić kształtem i konstrukcją oraz funkcjami dodatkowymi. Najprostsze grzejniki olejowe zbudowane są z zaledwie dwóch płyt, pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń wypełniona olejem. Innym, częściej polecanym rodzajem grzejników olejowych są grzejniki żeberkowe, które wyglądem bardzo przypominają zwykłe kaloryfery CO. Dzięki zwiększeniu powierzchni grzania, zastosowanie takich grzejników powinno pozwolić dużo szybciej ogrzać pomieszczenie. W naszym sklepie internetowym sprzedajemy wyłącznie grzejniki olejowe żeberkowe.

Jakie są zalety grzejników olejowych?

Do najważniejszych zalet grzejników olejowych należą mobilność tego typu urządzeń AGD oraz fakt, że dzięki nim bardzo łatwo i na dłuższy czas  można dodatkowo ogrzać pomieszczenie, w którym się go stosuje. Bardzo ważne jest też to, że włączony grzejnik olejowy działa bardzo cicho, co bardzo odróżnia te urządzenia od innych dostępnych obecnie w sklepach AGD rodzajów grzejników elektrycznych. Prosta konstrukcja, mobilność i małe wymagania dotyczące działania grzejników olejowych sprawiają, że można je bez przeszkód stosować nie tylko w swoim domu lub w mieszkaniu, ale także w domku letniskowym, w prowadzonym przez siebie warsztacie czy na działce.

Wróć